Valgemast valgem – LUMIVALGE

lumivalge_coverLUMIVALGE on Eesti disaintoode, mis on tehtud poolvääriskividest ning mis lisaks ilule kannab endas looduse jõulist energiat.  Need on justkui iidsed talismanid, mis võimendavad kandja positiivseid aspekte ning aitavad eristuda hallist massist. Ehete eesmärk on tuua need müstilised kivid inimeste argipäeva ning siduda iidne ja vana tänapäevase ehtedisainiga.” Nii kirjeldab Hälys Laanemäe, LUMIVALGE looja, oma loomingut.

Hälys on naabritüdrukuliku tüpaažiga, kellega on alati lõbus, kes oma olekult on ehe ja siiras. Temaga saab rääkida kohe ja kõigest. Jääsulatamise faasi pole vaja. Nii esitasingi Hälysele oma küsimused pikalt keerutamata.

Kes sa oled?

Olen naine planeedilt Veenus, kes on tulnud Maale kogema seda imelist seiklust.

Lumivalge eheted
LUMIVALGE “Türkiis” / osta.ee/eestidisain

Kuidas sa ehete valmistamiseni jõudsid?

Kõik algas minu isiklikust soovist kanda hõbeketiga talismani. Kristall tundus selleks kõige sobivam, aga kuna ma Eesti turul midagi sobivat ei leidnud, tekis mõte teha see hoopis ise. Oma esimest LUMIVALGEt kandes sain ma palju komplimente sõbrannadelt ja tuttavatelt ning sel hetkel ma mõistsin, et antud ehte kandjaid oleks veel teisigi.

Palju sa ise ehteid kannad?

Kui päris aus olla, siis ma pole olnud kunagi suur ehete kandja ning naljalt igasuguseid plastmassist kulinaid ma endale külge ei riputa. Küll aga olles nüüd mõnda aega ehete valdkonnas tegev, olen avastanud, kuidas nii lihtne ja minimalistlik ehe võib lisada üldisele outlookile midagi nii erilist. Ning kui ehe kannab veel talismani eesmärki, siis annab see ehtele veel topelt lisaväärtust.

Su ehted on valmistatud poolvääriskividest – mis sind selle materjali juures võlub?

Mulle meeldib, et selle materjali juures pole mängus inimkäsi. See pole tehislik ega kunstlik, vaid otse kalju küljest puuritud. Kui vaadata kristallimaailma lähemalt, siis võib avastada, et see on uskumatu, millist loomingut ja ilu loodus meile pakub! Kõik need erinevad struktuurid, värvid, ehitus, sealhulgas ka nende iidne sünnilugu. LUMIVALGE eesmärk ongi luua loodusest pärit lummavat ilu ning tuua tükike seda inimeste argipäeva ehete kujul.

Kohati jääb mulje nagu Eesti naisi oleks tabanud uus usk – kristalliusk, kuidas seda kommenteerid?
Jah, tänapäeval usutakse kinnisilmi kristallide müstilisse väesse – paned kivi taskusse ja elu muutub koheselt paremaks ning mitte midagi ei pea selleks tegema. LUMIVALGE arusaamade järgi on kristall eelkõige inimese abimees/talisman, mis toetab ja juhendab, ent otsused ja sammud elus jäävad ikka inimese enda teha. Kindlasti on kristallide toimesse põimitud palju ka peenpsühholoogiat ja kvantfüüsikat, mida tänapäeva inimene veel mõista ei pruugi. Samas on teaduslikult tõestatud, et kristallid juhivad soojust, elektrit ning suudavad valgusenergiat koondada. Kristalle kasutatakse kelladest kuni laseri väljatöötamiseni jne. Ilma kristallideta poleks meil täna rakette, juhtimissüsteeme, kosmosemooduleid ja kuukulgureid. Lisaks on ka tõestatud, et kristallid võnguvad ning neil on pieso- ja püroelektriline efekt.

LUMIVALGE "Mini-mäekristall"
LUMIVALGE “Mini-mäekristall” / osta.ee/eestidisain

Kas on ka mingi soovitus ka, kuidas kristalle enda kasuks n-ö “tööle” panna?

Kui inimene soovib kristalli väeehtena kanda, siis põhipoint on, et ta peab tegema kristallile siira taotluse ja nii, et ta mõtleb seda päriselt. Seejärel hakkab see mõjutama inimese alateadvust suunas, kuhu vaja. See toimib, kui taotlus teha südamest ja seejärel olla kannatlik. Ehk selles segases ja pöörases maailmas on kristallehe justkui meeldetuletus kandja kaelas, et mis suunas elus edasi liikuda.

Sellepärast öeldaksegi, et kristalle tuleb aeg-ajalt “puhastada ja laadida”, tegelikult tegeletakse sel hetkel enda mõtete puhastamise ja väestamisega – toimub see siis teadlikult või alateadlikult, vahet ei ole.

LUMIVALGE näeb selles ainult positiivset, kui inimestel sellised väekad abimehed igapäevaselt kaelas on. Kristallehet kui õnnetoovat talismani võib kanda iga inimene, kes tunneb, et tal on selleks suurem või väiksem soov!

Millisele naisele on sinu ehted mõeldud?

Naised, kes oskavad hinnata looduse ilu, puhtaid mõtteid ja usuvad(teavad), et inimene on midagi palju enamat kui füüsiline keha.

Milline on olnud senine tagasiside LUMIVALGE kohta?

Tagasiside on olnud üllatavalt positiivne. Kõige südantsoojendavamad on kirjad otse klientidelt, kes ütlevad, et just sellist ehet nad ongi otsinud, siiralt tänavad ning julgustavad asjaga ikka edasi tegelema.

Kust pärineb brändi nimi LUMIVALGE?

Esmalt oli plaan hakata tegema ehteid ainult mäekristallidest, mis on üleni valged ja läbipaistvad. Mäekristalle vaadates tekkisid mul koheselt sellised sõnad pähe nagu ilus, hele, lummav, puhas, helge, valge ehk LUMIVALGE.

Eesti disainiskeenel toimetavad paljud disainerid just poolvääriskividega – mille poolest LUMIVALGE eristub?

Väga paljud teevad ehteid just töödeldud poolvääriskividest. Mina teen ripatseid kettidega ainult töötlemata toorkividest, mis on otse loodusest oma loomupärases ilus.

LUMIVALGE "Must Küaniit"
LUMIVALGE “Must Küaniit” / osta.ee/eestidisain

Kas on mõni vahva kogemus või lugu rääkida, mis oleks seotud LUMIVALGEga?

Meie lood on siirad. Näiteks on olnud juhuseid, kus meesterahvas on tellinud ehteid tervele naisperele – emale, vanaemale, elukaaslasele ja ka tütrele. Samuti on alati tore, kui ehteid kingitakse oma sõbrannadest maailmaränduritele või oma lapsele üllatuseks, kes elab teisel pool maakera. Südantsoojendavad on alati ka emadepäeva kingitused, kus ripatseid ostetakse nii emale kui ka vanaemale.

Millised on lähituleviku plaanid seoses LUMIVALGE brändiga?

Tundub, et ka meestel on nõudlus meie ehete järele, ehk liigume vaikselt selles suunas, et ka tugevama soo esindajatele oleks rohkem valikut pakkuda.

LUMIVALGE "Mäekristall"
LUMIVALGE “Mäekristall”

Kui sa ei valmistaks ehteid, siis mida sa teeksid? Mil muul viisil sa oma loomingulise Pegasuse endast välja laseksid?

Minu jaoks tähendab looming elu, ja täna julgen kõike siduda sellega. Inimene loob igal hetkel, iga oma tunde, mõtte, sõna ja liigutusega. Kogu elu on looming ning iga inimene on kunstnik.

Millest sa unistad?

Unistan, et iga LUMIVALGE ehe, mis jõuab inimese kätte, tooks kasvõi väiksemagi positiivse ja püsiva muutuse kandja igapäevaellu.

Mis sind inspireerib?

Müstilised metsad ja imekaunid Eesti rabad, aukartustäratavad kõrged mäetipud, Universumi äär ning kõik, mis peitub inimese sisekosmoses ja inimeksistentsi olemuses.

Vaata ka: Eesti Disain

Kommentaarid puuduvad. Ole esimene :)

Leave a Reply